ACS Rapid FNG – VK Soccer 5-3, după 3-0 la pauză

ACS Rapid FNG
ACS Rapid FNG - Inter Galaxy 8-0

În tur a fost 4-3 pentru ACS Rapid FNG. După ce meciul a fost întrerupt la 3-3 după incidentele grave dintre suporterii de la T2 şi cei de la sud steaua. Până la urmă atunci cele trei puncte au venit la rapidişti. Aşa cum s-a întâmplat şi acum. Pentru că Frumoşii Nebuni au bătut din nou într-un meci cu multe goluri. Aceeaşi echipă condusă de fostul campion cu Rapid din 1967, Viorel Kraus. Cu 3-0 în buzunar de la pauză, repriza a doua a fost mai mult o desfătare, 45 minute jucate din plăcere de ambele părţi.

ACS Rapid FNG rămâne lider autoritar în seria a 2-a, din liga a 5-a

După acest succes, ACS Rapid Frumoşii Nebuni ai Giuleştiului îşi consolidează şi mai tare poziţia în clasament. Lider şi până acum, clubul vişiniu are acum un avans care, în mod normal, îi va conferi statutul de număr 1 inclusiv la intrarea în play-off. Mai ales că meciurile de acum înainte nu mai sunt de o dificultate sporită. Meciul disputat pe 24 martie a avut loc pe stadionul Coresi, din nordul Bucureştiului. Reamintim că vişinii conduc seria a 2-a din ultimul eşalon valoric al municipiului Bucureşti. Rămâneţi pe 1923.ro pentru informaţii despre clubul susţinut de băieţii de la T2.