VIDEO FABULOS! Un golgheter crescut de Rapid a apărat o lovitură de la 11 metri!

Alex Stoica Rapid
Alex Stoica a facut junioratul la Rapid

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

A fost golgheter la Rapid, dar acum s-a remarcat altfel! Atacantul echipei CS Baloteşti, Alexandru Stoica, a fost nevoit să intre în poarta în prelungirile jocului cu SSC Farul şi a reuşit să apere o lovitură de la 11 metri. În minutul 90+1, SSC Farul a primit un penalty, iar portarul Fulga a fost eliminat. Ilfovenii n-au mai avut schimbări la dispoziţie, astfel că atacantul Stoica a fost trimis în poartă. Celestino, cel care mai transformase un penalty în timpul jocului, nu l-a putut învinge pe Stoica. Atacantul a reţinut mingea, iar meciul s-a terminat 1-0 pentru SSC Farul, care obţine trei puncte importante în lupta pentru evitarea retrogradării. Chiar dacă echipa lui a pierdut, Stoica a fost extrem de fericit la final, pentru că a reuşit să pareze o lovitură de la 11 metri, notează ProSport.

Alex Stoica a fost campion municipal cu Rapid în 2016

Trebuie spus că Alexandru Stoica este crescut de SC FC Rapid SA. El fiind golgheterul grupei de juniori născuţi în 2000 care, în 2016, a câştigat campionatul municipal pe Bucureşti. Sub îndrumarea antrenorului Iosif Damaschin. Imediat după intrarea entităţii în faliment, Alex Stoica a plecat către grupele de juniori ale celor de la FC Voluntari. De unde a reuşit să ajungă inclusiv la echipa naţională a României U19. Mai jos aveţi video cu intervenţia pe care atacantul a avut-o în meciul despre care am scris mai sus.