FCRB – CSM Oltenița 3-1. Echipa lui Pancu trece pe primul loc

FCRB Football Leaks
FCRB contra Afumați. Matulevicius a jucat la o echipă ce apare în Football Leaks

FCRB a câștigat un nou meci pe Giulești. Și a făcut-o destul de lejer în fața celor de la CSM Oltenița. Chiar dacă după acel 7-0 la Borcea suporterii așteptau, poate, o ploaie și mai mare de goluri în poarta călărășenilor, lucrurile nu au stat așa. Cu Ciuculescu în poartă, se putea lua fără emoții GG. Așa a și fost, în minutul 7, când în decurs de câteva secunde tabela arăta 1-1. Pe urmă, după acest prim gol al lui Iacob, Jurj – care în sfârșit începe să arate a marcator – și Cârstocea au lămurit situația. S-a intrat de la pauză cu 3-1, iar a doua repriză s-a disputat pentru că trebuia… Nu de alta, dar nu s-a mai întâmplat absolut nimic notabil.

Primul unsprezece care a purtat FCRB spre victorie

Notabil este însă faptul că FCRB a trecut iar pe locul 1. Asta după ce în derby-ul rundei din această serie a 2-a, Unirea Slobozia a pierdut pe propriul teren cu CS Afumați. În acest context, trebuie notat încă un weekend reușit în dreptul echipei susținute de Primăria Sectorului 1. Iată care este echipa pe care Daniel Pancu a aliniat-o pentru meciul cu CSM Oltenița: Ciuculescu – Voicu, Iacob, Neacșu, Demici – Burlacu, Cârstocea, Jorza, Goge – Vlada, Jurj. Reamintim că la Oltenița sunt legitimați foștii jucători de la FCRB, Iulian Manea, Cătălin Bărbălău sau Alex Olariu.