PAOK Salonic a învins-o și pe Panathinaikos și este de neoprit în Grecia

ProSport Răzvan Lucescu
Răzvan Lucescu a fost citat de ProSport

ProSport scrie despre un nou succes important al lui Răzvan Lucescu. PAOK Salonic defilează în Superliga Greciei! Echipa antrenată de român continuă parcursul excelent pe care îl are în acest sezon în întrecerea internă. Cu o victorie împotriva unei mari rivale. PAOK Salonic a trecut în etapa a opta, pe teren propriu, de Panathinaikos Atena. Nordicii au învins cu 2-0 după un nou gol al lui Prijovici (minutul 51) şi după reuşita lui Limnios (minutul 76), scrie ProSport. Mai jos aveți toate detaliile despre începutul de pomină pe care formația din Salonic îl are în acest sezon din Grecia. PAOK merge ceas!

ProSport subliniază rezultatele celor de la PAOK Salonic

Victoria o menţine pe PAOK pe primul loc în Superliga, cu 22 de puncte. Echipa antrenată de Lucescu a câştigat toate partidele, are golaveraj 14-2. Însă are doar 22 de puncte pentru că este penalizată. În urma incidentelor de la meciul cu AEK, din sezonul trecut. Fernando Varela, fostul jucător al FCSB-ului şi al Vasluiului, a fost titular şi integralist în centrul apărării. Alin Toşca a fost rezervă neutilizată la PAOK în acest meci, mai notează ProSport. Cu alte cuvinte, PAOK se poate concentra și mai ușor pentru liga internă, având în vedere rezultatele dezamăgitoare din Cupele Europene.