FCRB – CS Afumați 0-0. Nimic la nimic!

FCRB
FCRB în meciul cu Voluntari

UPDATE / FCRB – CS Afumați se încheie 0-0, într-un meci cu foarte puține faze de poartă. Fiecare dintre cele două echipe a avut câte o bară, iar echipa susținută de Primăria Sectorului 1 a luat și un roșu. Chiar și în 10 oameni aproximativ 20 de minute, CS Afumați a prestat un joc mizerabil, mulțumindu-se cu un singur punct lipsit de glorie.

————————————————————————

Pentru FCRB, partida cu CS Afumați este cea mai importantă de până acum. Iată primul unsprezece aliniat: Drăghia – Voicu, Iacob, Bratu, Demici – Manole, Cârstocea, Jorza, Goge – Matulevicius, Vlada. Singura surpriză a lui Pancu din primul unsprezece este titularizarea lui Mircea Manole la mijloc, pe banda dreaptă. Fotbalist revenit după o accidentare de durată medie. În tribune sunt undeva în jurul a 2.500 de suporteri, una dintre cele mai mari asistențe de până acum.

FCRB – CS Afumați 0-0

Minutul 90+5 – meciul se încheie în Giulești

Minutul 90+3 – Drăghia respinge în corner pentru mai multă siguranță.

Minutul 90+1 – încăierare generală aproape de poarta lui Drăghia, rezolvat de arbitru cu câteva galbene.

Minutul 90 – Afumați marchează, dar arbitrul fluierase fault. FCRB scapă cu fața curată!

Minutul 76 – Bratu ia roșu, după al doilea galben, așa cum îi place lui…

Minutul 75 – Mitea îl înlocuiește pe Cârstocea

Minutul 74 – Cârstocea trage de la distanță, pe centru, Obretin reține.

Minutul 72 – Goge trage, dar slab.

Minutul 70 – bară Afumați! E 1-1 la bare!

Minutul 56 – A treia schimbare la FCRB! Sergiu Jurj intră în locul lui Mircea Manole.

Minutul 55 – Cârstocea execută lamentabil o lovitură liberă!

Minutul 45+4 – Vlada, ultima tentativă de gol din prima repriză.

Minutul 45+1 – A doua schimbare la FCRB! Robinho, debutează în locul lui Matulevicius!

Minutul 43 – Babaua debutează fiindcă Jorza nu mai poate continua, accidentat fiind.

Minutul 42 – Matulevicius este avertizat cu cartonaș galben.

Minutul 28 – Manole e în poziție favorabilă, dar nu șutează cum și-ar fi dorit și mingea nu crează pericol.

Minutul 23 – Cârstocea trimite cu capul peste poartă!

Minutul 19 – Afumați atacă, Drăghia respinge în corner. Nu există, încă, pericol iminent la poarta gazdelor.

Minutul 13 – Matulevicius lovește bara! Ocazie monumentală.