Agricola Borcea – FCRB 0-7. Vlada, Cârstocea și Jurj marchează câte o dublă!

FCRB Borcea
FCRB a avut galerie la Borcea

UPDATE / Victorie imensă pentru Daniel Pancu! FCRB a obținut cea mai clară victorie din acest sezon. Rapidiștii s-au impus cu 7-0 datorită a trei duble semnate de Cârstocea, Vlada și Jurj. Mai mult, Vlada a ratat și o lovitură în minutul 9. Agricola Borcea nu a avut absolut nicio șansă în fața unei echipe vișinii dezlănțuite.

————————————————————————–

FCRB are un meci extrem de important cu Agricola Borcea. Una dintre echipele dificile din liga a 3-a. Iată care este primul unsprezece trimis în teren de Daniel Pancu: Drăghia – Voicu, Iacob, Neacșu, Demici – Burlacu, Cârstocea, Jorza, Goge – Robinho, Vlada. Marea absență din garnitura echipei susținute de Primăria Sectorului 1 este lituanianul Deivydas Matulevicius care a suferit o ruptură musculară etapa precedentă.

LIVE / Agricola Borcea – FCRB 0-7

Minutul 87 – Manole marchează primul gol pentru echipa din Giulești!

Minutul 85 – Cârstocea marchează și el dubla! Măcel, măcel, măcel la Boorcea!

Minutul 76 – Sergiu Jurj reușește prima sa dublă în tricoul vișiniu!

Minutul 65 – marchează și Jurj! Scorul capătă proporții din ce în ce mai mari

Minutul 60 – Vlada realizează dubla! Gazdele sunt ridiculizate!

Minutul 41 – goool Vlada! Vârful se revanșează și dublează avantajul

Minutul 38 – din nou fault în careu! Asupra lui Burlacu, Cârstocea transformă!

Minutul 9 – Cârstocea este faultat în careu, dar Vlada ratează lovitura de la 11 metri!!!