ACS Rapid FNG bate din nou. Urmează un meci dublu pe Giulești!

Mateianu Rapid
Claudiu Mateianu a trecut de la AFC Rapid la ACS Rapid

ACS Rapid FNG a învins cu 3-1 pe terenul celor de la Benfica Noua Generație. Toate golurile au fost marcate de doi jucători născuți în 2000, veniți în vară de la AFC Rapid. Vă redăm mai jos integral cronica meciului postată pe siteul oficial al clubului susținut de suporterii de la T2. Totodată vă informăm și care sunt următoarele etape din activitatea sportivă a Rapidului din liga a 5-a.

Cronică Benfica Noua Generație – ACS Rapid FNG

Un meci fara istoric, am castigat cu 3-1 (2-0) dupa o dubla a lui Catalin Tanase si un gol Claudiu Mateianu. Insa in ciuda scorului si a faptului ca am castigat trei puncte la adevar, baietii nu s-au regasit in teren. Mai ales in repriza a doua. Am jucat cu lanterna clasamentului si ne asteptam la un joc mult mai legat, mai fluid din partea capriorilor, lucru care nu s-a intamplat in teren. Ramanem doar cu cele trei puncte in clasament, inca o victorie bifata in palmares si speranta ca cele doua meciuri care au ramas de disputat pana la finalul turului ne vor aduce acolo unde ne dorim: pe prima pozitie a clasamentului.

Primul unsprezece și cei care au mai jucat

Echipa de start: Marinescu – Chirila, Petrache, Zamfir, Gradinaru – Ioan, Ciofu, Anca – Mateianu, Tanase, Raiu. Pe parcurs au intrat: Badragan, Costin, Pavel, Galatanu, Chelu si Eremia.

Cutia Visurilor a strans 600 lei la acest meci.

Cu ACS Mexic și VK Soccer se joacă pe Giulești!

Urmeaza meci acasa cu ACS Mexic pe care-l vom disputa duminica 28 octombrie de la orele 15:00 pe stadionul Giulesti dar si restanta cu VK Soccer, mai exact cele 30 de minute ramase de disputat atunci cand meciul a fost intrerupt la scorul de 3-3. Sunt doua meciuri pe care daca le castigam incheiem turul pe primul loc.

Ce urmează pentru ACS Rapid Frumoșii Nebuni ai Giuleștiului

Urmeaza patru etape din retur tot in aceasta toamna, asa ca emotiile nu s-au terminat pentru 2018 pentru ca vom intalni: Royal (in deplasare pe terenul Electromagnetica), FC Titan (acasa), Sportivii (in deplasare in ceea ce se anunta cel mai incins meci al finalului de sezon) si Inter Galaxy (acasa).