Superb! Un fost rapidist este golgheter în Grecia

Morar Grecia
Morar golghetrer în Grecia

Vlad Morar (25 de ani) a marcat unicul gol al formației sale, Panetolikos, în egalul obținut pe terenul lui Xanthi, scor 1-1. Și a urcat pe prima poziție a clasamentului golgeterilor din Grecia! Țara e cucerită de români. Răzvan Lucescu intră cu pași rapizi dar siguri în istoria lui PAOK Salonic, iar Vlad Morar e de neoprit. Vârful venit de la Viitorul Ovidiu a punctat în minutul 21, după o eroare a sârbului din poarta lui Xanthi, Zivko Zivkovic. Un pressing susținut l-a forțat să greșească degajarea. Morar a recuperat mingea și a trimis-o la colțul scurt. Gazdele au egalat din penalty, prin Erik Jendrisek, cu două minute înaintea pauzei.

Vlad Morar a cucerit și Rapidul nu numai Grecia

Morar traversează o perioadă de vis. Etapa trecută, contra lui OFI Creta, a marcat ambele goluri ale victoriei, scor 2-1. Românul este în acest momentul primul în clasamentul marcatorilor, cu trei reușite. Panetolikos este pe 6 în Grecia, cu patru puncte după trei etape, scrie gsp.ro. Vlad Morar a marcat pe bandă rulantă oriunde a jucat, inclusiv la Rapid. Vârful din Zalău a punctat de nouă ori pentru giuleșteni în sezonul 2015-2016. În fapt doar în 2016, pentru că el a jucat doar în retur lângă Podul Grant. Fiind unul dintre ultimii plecați înainte ca formația, deși promovată atunci în Liga 1, să intre în faliment.