FC Titan – ACS Rapid Frumoşii Nebuni ai Giuleştiului 0-2. Şase din şase!

ACS Rapid FNG
ACS Rapid FNG a învins şi FC Titan

A doua etapă din liga a 5-a, sezonul 2018-2019, a fost de bun augur pentru băieţii de la ACS Rapid Frumoşii Nebuni ai Giuleştiului. Băieţii susţinuţi de cei de la T2 s-au impus, cu 2-0. Prin golurile marcate de Ciofu şi Raiu în repriza a doua. Ambii au intrat după pauză. Astfel, FNG, obţine prima victorie oficială din istorie în deplasare. Pe terenul Prefabricate, localizat pe Intrarea Vrabiei în Berceni. Şi care aparţine celor de la Progresul Spartac. Iată care este primul unsprezece aliniat de ACS Rapid: MCristofor  Chirilă, Zamfir, Grădinaru, Ivaşcu  Ioan, Anca, Miriuţă – Dumitrescu, Chelu, Mateianu.

Urmează ACS Rapid Frumoşii Nebuni ai Giuleştiului – ACS Sportivii

Aşa cum se poate observa, în primul unsprezece a apărut, în premieră, Andrei Dumitrescu. Cel mai talentat junior al Fotbal Club Rapid pe care ACS Rapid FNG a reuşit să îl transfere săptămâna trecută. Reamintim că Dumi a marcat în stagiunea trecută 77 de goluri la juniorii echipei susţinute de Primăria Sectorului 1, la grupa sa de juniori, dar şi la prima formaţie. Pentru echipa suporterilor de la T2 urmează un meci cu ACS Sportivii Bucureşti. Partidă ce, în mod normal, se va juca pe terenul din Coresi. După două etape, Frumoşii Nebuni ai Giuleştiului are maximum de puncte, şase. Lider al seriei a doua este însă Atletico, care a reuşit să bată cu 9-1 VK Soccer!

Vei merge la Referendum pe 6-7 octombrie?