Academia Rapid – steaua 2-0. Spectacol facut de giulesteni!

Academia Rapid - steaua

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

De la ora 20:30, pe Arena Naţională, se joacă Academia Rapid – steaua! Rămâi pe 1923.ro pentru LIVE! Giuleştenii sunt mari favoriţi şi nu au nevoie decât de un punct! Pentru a juca barajul de promovare în liga 3 cu reprezentanta judeţului Giurgiu.

Academia Rapid: Ciuculescu – Voicu, Bratu, Iacob, Stancu – Burlacu (Grigore), Maftei, Durita, Goge (Dovleac) – Niculae (Olariu), Vlada

Academia Rapid – steaua 2-0

Minutul 90+5 – final!

Minutul 87 – standing ovation pentru Daniel Niculae! Inlocuit cu Alex Olariu.

Minutul 84 – faza trasa la indigo! Pasa perfecta Dovleac, ratare uriasa Niculae!

Minutul 83 – Maftei reia cu capul peste iar!

Minutul 77 – Dovleac ii paseaza in fata portii lui Niculae care trage iar in portar!

Minutul 68 – gol Durita din pasa lui Goge!

Minutul 67 – stelistii trec pe langa gol. Din fericire se impiedica in fata portii goale.

Minutul 62 – Schimbare defensiva. Ladaru in locul lui Vlada.

Minutul 56 – un stelist reia din foarfeca peste.

Minutul 53 – nou-intratul Grigore trage pe centru, in bratele portarului.

Minutul 48 – sut peste steaua.

Minutul 45 – Goge, ratare de pomina inainte de pauza. Portarul scoate in corner!

Minutul 43 – primul sut al stelei pe poarta. Evident, slab.

Minutul 42 – Vlada trimite cu capul milimetric pe langa poarta!

Minutul 34 – sut bun Vlada! Portarul prinde in doi timpi.

Minutul 33 – stelistii suteaza ca la rugby!

Minutul 31 – moment de colectie, rar de tot, cand steaua paraseste propria jumatate!

Minutul 23 – gol Niculae din pasa lui Vlada!

Minutul 22 – la mijlocul primei reprize tragem iar concluzia ca valoarea sportiva cumulata a fotbalistilor stelei nu face cat cea individuala a lui Voicu, Maftei sau Niculae!

Minutul 15 – un fundas stelist scoate incredibil din fata lui Goge! A doua faza lucrata de Vlada dupa cea din minutul 2.

Minutul 12 – Maftei reia peste.

Minutul 10 – Academia domina autoritar, dar lipseste coerenta in atac! In peluza rapidista, tribut pentru Nae Manea!

Minutul 2 – uluitor! Nico rateaza din fata portii goale!

Meciul a inceput cu doua minute mai tarziu. Duel in coregrafii intre cele doua peluze.

In tribunele Arenei Nationale sunt cam 12.000 oameni. Raportul este de aproximativ 2:1 pentru Academia Rapid. In jur de 7000 de rapidisti, maximum 3000 stelisti si restul, aparent, neutri.