Medalie de argint pentru Rapid la baschet feminin U20!

CS Rapid
Perfromanţă excelentă pentru Rapid

Echipa feminină de baschet U20 a CS Rapid București a susținut ultimul meci în cadrul Campionatului Național. La Târgu Secuiesc, în Sala Sporturilor, formația noastră a întâlnit pe CSS CSM Târgoviște, pierzând cu scorul de 68-54. Rapidistele au cucerit medalia de argint, cu un total de 19 puncte acumulate după 12 meciuri în cadrul acestei competiții, notează clubulrapid.ro. Performanţă remarcabilă care, trebuie reamintit, a fost obţinută matematic încă dinaintea ultimei partide. Care, de fapt, conta doar pentru medalia de aur.

CS Rapid s-a prezentat excelent şi la lupte

Succesul baschetbalistelor nu a fost singular. Asta pentru că la CS Rapid au mai venit şi alte medalii. Echipa de lupte libere a clubului, antrenată de către Cornel Zaharia, s-a deplasat la turneul internațional Cupa Drobeta, care a avut loc la Drobeta Turnu Severin. La categoria de greutate 80 de kilograme, Tudor Dumitru a obținut medalia de argint, în timp ce la categoria 40 de kilograme David Tîrțan a fost al treilea. De menționat că ambii sportivi au luptat la categorii de greutate superioare.

Doreşti ca AFC Rapid, Academia Rapid și ACS Rapid FNG să devină un tot unitar?