FA-BU-LOS / Roma elimina Barcelona dupa 1-4 in tur

Învinsă în tur cu 4-1, formația italiană a revenit la retur și s-a impus neașteptat cu 3-0 în fața catalanilor, mari favoriți la câștigarea Champions League. Dzeko a deschis scorul după doar 6 minute. A preluat în careu de lângă Umtiti și a reluat cu în poartă cu vârful degetelor.

În minutul 58 gluma s-a îngroșat. Pique l-a tras de mână pa Dzeko, acesta a căzut în careu, iar De Rossi a transformat excelent un penalty. Dominată copios, Barcelona a primit și al treilea gol. Manolas a înscris cu capul, de la colțul scurt, golul care o califică nesperat pe Roma.

Manchester City a pierdut și meciul retur cu Liverpool, scor 1-2. Învinsă de United în campionat, City a început tare și a marcat după doar două minute.

Jesus a reluat în poartă o pasă a lui Sterling. City a mai avut câteva ocazii, ba chiar și un gol anulat eronat. După pauză Liverpool a marcat prin Salah (56) și Firmino (77) și a stabilit scorul final, 5-1 la general.

Vei merge la Referendum pe 6-7 octombrie?