Comprest GIM – AFC Rapid 2-1. Cădere după 65 de minute perfecte

Rapid
AFC Rapid a pierdut

AFC Rapid a pierdut, din păcate, iar. Echipa pregătită de Robert Georgescu a avut în faţă un adversar apropiat ca valoare, pe care l-a condus cu 1-0 imediat după pauză. Atacantul Pierre Semudinge a ajuns la cota 5 pentru AFC Rapid. Apoi însă, totul s-a prăbuşit. Comprest a întors scorul, profitând de un moment de rătăcire asemănător celui din meciul cu Tricolor. Atunci, acel moment a însemnat… şase goluri. Acum numai două, însă suficient cât să se piardă alte puncte. Nu e nimic, mereu de la capăt! De la AFC Rapid vor mai pleca jucători, din diverse motive. Vă vom anunţa zilele viitoare. Ceea ce contează sunt cei care rămân şi pun umărul la un drum al naibii de anevoios.

Primul unsprezece folosit de AFC Rapid

Iată care este primul unsprezece pe care Robert Georgescu l-a aliniat: Kremmers – Săveanu, Popa, Cristofor, Apostol – Vuk, Trică, Samoilă, Tănase – Pierre, Moroşanu. Au mai intrat în repriza a doua: Chirvase, O. Dumitru, Mateianu, Pîrvescu. În total, au fost folosiţi cinci jucători de la grupa de juniori A. 1999-2000. În următoarea etapă, echipa din Giuleşti stă. Următoarea partidă este tocmai cu csa steaua, în etapa 24. Una intermediară pentru liga 4 Bucureşti. Informaţii legate de acest meci veţi găsi, evident, pe 1923.ro! Aşa cum v-am obişnuit mereu.

Doreşti ca AFC Rapid, Academia Rapid și ACS Rapid FNG să devină un tot unitar?