Meci inedit la juniori! AFC Rapid a bătut cu 7-0 în… 40 minute!

AFC Rapid
AFC Rapid, grupa 1999-2000. Robert Georgescu, mijloc-dreapta, cu eşarfa la gât

AFC Rapid, grupa 1999-2000, antrenată de omul care pregăteşte şi prima echipă, Robert Georgescu, a reuşit o nouă victorie. Vişinii continuă marşul către titlul la juniori A pe municipiul Bucureşti, dar ultimul meci are o istorie aparte. Nu scorul în sine, 7-0 pentru AFC Rapid, este spectaculos. Ci desfăşurarea meciului. Adversarii, cei de la Elie Radu, nu au avut decât… opt jucători apţi. Totuşi, meciul s-a jucat. Însă s-a ajuns la un compromis. În sensul că s-a acceptat ca meciul să aibă două reprize de câte… 20 de minute! Aşa s-a consemnat o nouă victorie la scor. Ca multe altele pentru AFC Rapid în acest sezon.

Victorii categorice şi pentru Academia Rapid

Grupa de juniori B a stat, dar la categoria 2001 s-a remarcat din nou Academia. Liderul la zi a învins cu 5-0 pe terenul lui Prosport Academy. Golgheterul Andrei Dumitrescu a marcat două dintre goluri. Juniorii născuţi în 2003 s-au impus şi ei cu 8-0 pe terenul celor de la Liceul Tehnologic Sfântu Pantelimon. Din păcate însă, această grupă se menţine doar la mijlocul clasamentului în a doua grupă valorică.

Doreşti ca AFC Rapid, Academia Rapid și ACS Rapid FNG să devină un tot unitar?