Florin Andone a marcat, dar şi-a pierdut cumpătul!

ProSport
Florin Andone a făcut un meci bun, după cum relatează ProSport

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

ProSport expune o reacţie neaşteptată! Atacantul Florin Andone a marcat un gol pentru Deportivo La Coruna. Echipă care a remizat, pe 27 ianuarie, pe teren propriu, scor 2-2 (2-0). Împotriva echipei Levante, în etapa a 21-a din campionatul Spaniei. La finalul meciului, atacantul român a avut reacţie nervoasă, în direct la TV. „Nu am avut ouă, am pierdut controlul meciului. Am făcut pe noi şi am ajuns la retrogradare. Nu se poate aşa ceva”a declarat Florin Andone citat de ProSport.

ProSport a descris golul marcat de Florin Andone

Adrian a deschis scorul pentru Deportivo, în minutul 19, dar galicienii aveau să rămână în inferioritate numerică în minutul 34. În urma eliminării lui Celso Borges, pentru cumul de cartonaşe galbene. În ciuda dezavantajului, internaţionalul român Florin Andone a înscris pentru 2-0. În ultimul minut regulamentar din prima repriză. După unui contraatac şi o finalizare simplă pe lângă portarul oaspeţilor, Oier, mai punctează ProSport. Cu Andone în teren şi în partea a doua, gazdele au reuşit să-şi păstreze avantajul până spre final. Dar dubla atacantului spaniol Ivi (80′ şi 84′) a făcut ca meciul să se încheie la egalitate.

Deportivo este în cădere liberă

A fost al şaselea gol stagional al lui Andone! Şi, totodată, al patrulea reuşit de român în ultimele cinci jocuri de campionat, el trecând printr-o formă excelentă. Deportivo La Coruna rămâne, astfel, la coada clasamentului. Pe locul 18, cu doar 17 puncte acumulate în 21 de etape, încheie ProSport. Levante se află cu două trepte şi două puncte mai sus. Florin Andone a reuşit să ajungă la jumătate din numărul de goluri pe care l-a înscris sezonul trecut. În prima stagiune în tricoul lui Deportivo La Coruna, atacantul declarat rapidist, a punctat de 12 ori. Ceea ce înseamnă, clar, că a fost cel mai bun sezon din cariera românului.