Mădălin Martin, protagonistul zilei în L2!

0
3874
Mădălin Martin

În aceeaşi zi în care s-a jucat Academia Rapid – Metaloglobus II s-a disputat şi CS Mioveni – Metaloglobus. Acest articol nu ar fi avut sens, dacă în centrul său nu era Mădălin Martin. Fostul copil teribil al Giuleştiului a marcat unicul gol al unei victorii extrem de surprinzătoare, pe care echipa sa a obţinut-o pe terenul unei echipe care se luptă pentru locurile fruntaşe.

Mădălin Martin, la al treilea gol pentru Metaloglobus

Mădălin Martin a marcat unicul gol în minutul 34. La pauză, Martin i-a lăsat locul altui fost fotbalist de la Rapid, este vorba despre Alex Potecea. Atacantul de 25 de ani este la al treilea gol marcat pentru Metaloglobus în acest sezon. Primele două au venit pe teren propriu, însă în două meciuri pierdute. 2-3 cu Pandurii Târgu Jiu şi 1-2 cu Ştiinţa Miroslava. Pentru SC FC Rapid SA, Martin a jucat între 2013 şi 2016.