Carmen – Academia Rapid 0-2. Goluri pe final!

Academia Rapid - csa steaua Giuleşti
Academia Rapid - csa steaua s-a jucat pe Giuleşti

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Academia Rapid se impune cu 2-0 împotriva celor de la Carmen. Meciul a fost considerat în deplasare, dar s-a jucat pe Giuleşti. La fel ca şi cu Progresul Spartac II, Academia Rapid a marcat golurile victoriei după minutul 86!

Carmen – Academia Rapid 0-2

Meciul s-a încheiat!

Minutul 90+1 – Niculae este scos pentru standing-ovation, cu toate că nu a reuşit să dea gol.

Minutul 89 – Olariu aduce liniştea în tribune! Intrat pe parcurs, marchează din apropiere.

Minutul 86 – GOOOOL Iacob! Fundaşul marchează în urma cornerului rezultat!

Minutul 86 – Voicu îl blochează şi pe Bărbălău!

Minutul 79 – ratare mare şi a nou intratului Daniel Burcea!

Minutul 65 – Cătălin Bărbălău intră în locul lui Daniel Pancu.

Minutul 58 – Voicu este incredibil! Goge este blocat din nou.

Minutul 55 – Daniel Niculae reia din voleu în portarul lui Carmen!

Minutul 50 – trece şi Pancu pe lângă gol!

Minutul 48 – liber în careu, Petre Goge ratează uluitor!

Scorul la pauză este 0-0!

Academia Rapid: Ignat – Cristil, Iacob, Bratu, Lădaru – Mitea – Goge, Pancu, Dumitru – Bădiță, Niculae

Rezerve: Manea – Boian, Stancu, Matei, Burcea, Olariu, Bărbălău

Avancronică Carmen – Academia Rapid

Începând cu ora 18, 1923.ro vă aşteaptă pentru desfăşurarea LIVE TEXT a partidei dintre Carmen Bucureşti şi Academia Rapid. Carmen joacă pe Giuleşti din nou după o pauză de… 71 de ani! Şi în premieră absolută ca echipă gazdă! Valentin Stănescu, cel care dă şi numele arenei din Giuleşti a jucat ani buni la echipa din Berceni. Dar şi pentru Rapid. În Giuleşti s-a făcut însă cunoscut mai ales ca antrenor, decât ca portar.