FOTO / AFC Rapid şi tricourile de prezentare

afc rapid
AFC Rapid în tricourile de prezentare

AFC Rapid Bucureşti a prezentat tricourile din noul sezon. Echipa pregătită în prezent de Andrei Anghel Constantinescu vine din postura de nou promovată de pe primul loc, liga a 5-a, Bucureşti. Cei care au prezentat echipamentele sunt portarul Anton Oprea şi atacantul Constantin Berechet, ambii 21 ani. Doi dintre oamenii de bază ai Rapidului din sezonul precedent.

Vei merge la Referendum pe 6-7 octombrie?

Vezi rezultate

Loading ... Loading ...
Loading...

34 COMENTARII

 1. @eliodor…Ca esti prost,mai si jignesti…asta am inteles prin debitatiile pe care le-ai insiruit mai sus,esti un cliseu de prost gust iar cu tine sigur orice discutie nu rezolva nimic,prostiile pe care le tot spui fara sens si logica face parte din arsenalul bogat al unui incult crescut in clisee cu opt clase primare.
  Imi pare rau pt tine si jur ca mi-e mila de tine.
  Totusi este un punct de vedere dar prost informat,departe de adevar si cu multe injurii si jigniri…in fine,prostia ta nu este unica si de aceea iti acord circumstante atenuante…mai sunt citiva ca tine(ffff putini ce-i drept) dar …heyyyyy…fii linistit exista pt fiecare dintre voi….SOCOLA( stii ce zic)

 2. Adevărul e ca toti vreti o bucatica de ciolan. Si astia de la afc si aia de la miscarea si astia noi de la asa zisa academie, daniel niculae..o cârpă…e unul care a pus umărul la falimentul rapidului…oricum, steaua pleacă favorita la promovare, are jucători mai buni ca miscarea(eu nu găsesc lotul academiei, presupun ca e acelasi cu al miscarii)…afc..nu are putere…ca sa atace promovarea avea nevoie de jucători, nu sa.i piarda si pe cei mai promitatori. Cat

  despre discuțiile minore…toti antrenori(dar toti) de la grupele de juniori sunt briganzi….de la echipamente la cantonamente, la spagi pt a fi titular, la spagi pt recuperare fizica, la asa numita cotizatie lunară. Nu negati, stiti bine ca asa e toti cei care aveti cat de cat legatura cu fenomenul.

 3. Sunt curios cu ce drept, oare, folosiți voi emblema Rapidului.
  În plus, la câte mânării a făcut Whorică, curând simt (și sper) că i se va strânge lațul și va plăti, în sfârșit, pentru tot ce a furat, de-a lungul timpului, de la Rapid și de la rapidiști! Cum va plăti? Pușcărie. LA MULȚI ANI!

 4. Ti-am spus doar ca nu ne pricepem la analiza economica. Ce vrei? Sa scriem despre ce nu ne pricepem, asa doar de dragul de-a o face? Nu merge…

 5. Ok admin, mereu ne trimiti sa ne documentam noi. Am inteles tenta ta, pacat, credeam ca acest site se ocupa cu informarea suporterilor.

 6. Nu ne pricepem la analize economice! Daca esti interesat, plateste un auditor care sa-ti dea toate informatiile de care ai nevoie!

 7. Ok, avem puncte de vedere diametral opuse. Dar cei care sustin Afc Rapid nu au dreptul sa afle stiri despre echipa lor? Despre viitorul acestei echipe, din ce surse se va plati totusi datoria, ce planuri de viitor are Afc Rapid, ce isi propune acest club pe termen lung? Sau tie orice intrebare legata de Afc Rapid ti se pare cretina ca tenta? Probabil sunt zeci de mii de rapidisti care asteapta raspunsuri la aceste intrebari „cretine”.

 8. Nu inteleg de ce foarte multi canta prohodul AFC Rapid. mai razbate si multa ura. De ce? Echipa asta a fost creata cu un scop la vremea ei: in caz de faliment a SC Rapid sa preia palmares, sigla, etc, pentru ca fenomenul Rapid sa nu dispara. Cel care a gandit asta nu a fost prost. Probabil ca anticipa derapajul SC Rapid, la ce datorii avea.
  AFC Rapid , asa cum este ea, a mentinut viu spiritul Rapidului, in 2016-2017. Pentru asta trebuiesc lasati macar sa-si vada de drumul lor si fiecare sa-si vada de Rapidul lui.
  Ca sustinator al AFC nu inseamna ca trebuie sa urasc celelalte echipe aparute si numite Rapid. As fi foarte bucuros sa mearga toate „ceas”, sa promoveze in ligile superioare si in viitor, cine stie?, poate se vor uni.

 9. Întrebarea este una cretină ca fundament şi ca tentă. Iar tu ai primit un răspuns pe măsură! Ba chiar considerăm că a fost unul finuţ şi în care arătăm că ne bazăm pe tine. Nu tratăm cu nesimţire pe nimeni. Însă nu vom pupa în cur şi nu ne vom căciuli în faţa nimănui. Fiindcă nu avem de ce! Rămâi pe 1923.ro şi în momentul în care se va afla cine va plăti datoria AFC Rapid, vei afla negreşit!

 10. Daca vor fi platite de altii (sponsori, finantatori, etc ), sau daca detinatorul ProRapid achita datoriile, poate sa preia, dar sa plateasca primaria NU.

 11. Daniel Nicolae reprezintă Rapidul? Dar cand a cerut falimentul pe cine reprezenta? In spatele primarului a aparut Cristescu,asta este echipa care sa o sustinem? Eu inteleg ca unii au interese si trag sperante ca de acum vor fura din banii primăriei,si asta e motivul pt care au dat năvală acolo,aceasta echipa facuta de clubul aristocrat (acelaș care il premia pe moldovean dupa ce a retrogradat echipa) si un anume Olariu.cine este acest Olariu ? Reprezintă Rapidul? Un șofer de taxi a ajuns patronul Rapidului?doar pt ca au venit 2 jucatori la miscarea cfr actualmente academia Rapid inseamna ca trebuie sa susținem echipa asta? In toamna Pancu voia sa vina la Afc,dar se pare ca nu a avut Manoliu atatia bani incat sa il mulțumească pe idolul Pancu. Pe astia sa ai susținem? Sustineti ma voi asria din peluza ,ca voua va da cristescu Bani,voi va duceți la el la bodegă,noi ceilalti o sa ramanem linga Afc Rapid.care noi? O sa vedeti care suntem noi,aceia care nu ne intereseaza banii primariei ,care nu avem interese.Luati si pe domnul Racovita acolo sa dea bani cum a dat si la Afc . (Banii sa plateasca ce a furat iosif mihai de la buzău pe echipamente,).Luati-l si pe Rapidistu’Iosif,care a cerut 550 pe un box de echipamente de la părinții din grupa 2001,si echipamentul costa defapt 400ron.Cotizatiile la copii de la 2001 ajungeau la acest iosif in buzunar,cand am aflat nu imi venea sa cred.luati -l la academie si pe draghici care a vândut toti juniori Rapidului,luati si pe NinelDanila,sa mai aveti pe cine sa păcăliți sa va dea bani de coregrafii,luati-l si pe Corsicanu ca sa aveti cui sa platiti 5 ron pentru autocar cand o sa plecării în deplasare,luati toti acesti „rapidisti”ultraj,care nu dau nimik din buzunarul lor personal,decat din evaziunea care o face fiecare pe unde poate…..scapati Rapidul de găștile astea si lasati oamenii simpli sa vina la stadion ,noi cei din preajma bucureștiului sa putem sa venim cu drag.Nu imi e frica de voi,niste golani care ati jecmanit echipa asta de nu ati mai putut nu s-ar ajuta dumnezeu sa cheltuiti banii decat prin spitale cu ce aveti voi mai drag,acei bani furați de la echipa noastră amarati.L-ati gonit pe Copos,acum sa vedem ce mai faceti ca nu mai aveti putere in fatza la primărie derbedei si infractori ce sunteti.

 12. E interesant ce intreaba Bostanescu. Te rugam sa raspunzi aici pentru toata lumea, macar la primele 2 intrebari. Multumim.

 13. Ne tratezi cu nesimtire asa ca primesti ceea ce culegi. Este o intrebare pertinenta cine va plati datoria Afc Rapid, surprinzator este ca bati campii in continuare si nu oferi vreun raspuns despre echipa pe care o sustii: Afc Rapid. Se vede ca nu ai bun simt dupa cum raspunzi.Mai intai ne-ai blocat fara sa explici decizia si acum tot bati campii. Promovezi o echipa dar nu esti in stare sa spui despre ea cand te intreaba lumea
  .dar in schimb prezinti stiri internationale cu nemiluita.

 14. Ti-am trimis raspunsul pe adresa de email pe care ai folosit-o cand ai dat acest comentariu! HAI RAPID!

 15. Bun… Dacă nu poate achita datorii istorice, înseamnă că nu va putea prelua nici ProRapid. De asta ce zici? Ah, sau nu ştiai că şi acolo sunt datorii uriaşe… 🙂

 16. Este adevarat ca a plecat si nea Gica de la voi?Ati inchiriat si voi marca si emblema de la FC Rapid S.A?Cum este posibil ca 2 echipe sa se numeasca Rapid si sa aibe aceiasi emblema?Cum ar fi ca un Logan sa aibe emblema de Mercedes ? Sper sa primesc niste raspunsuri

 17. Noi Rapidistii care nu suntem din BUcuresti suntem oripilati de disputele voastre a suporterilor rapidisti, v-ati batut joc de echipa noastra, a tuturor rapidistilor, daca ati fi fost uniti, nu am fi ajuns in situatia de fata. Trebuie sa fim uniti, sa sustinem echipa care va obtine palmaresu! Prin disputele voastre ne-ati indepartat pe noi, in a veni la stadion! Pentru ce sa strabatem sute de km, sa va vedem pe voi cum va injurati unii cu altii…sau cum cantati unii peste altii T2 canta ceva, peluza altceva… ce kkt e asta? Am fost anul trecut cand am venit in tara la un meci al rapidului si am plecat dupa prima repriza din cauza disputelor dintre voi!!

 18. Admin tot spui ca vor fi mari surprize, intrarea in faliment a Afc Rapid nu este o surpriza. Totodata mentionezi ca este mica datoria Afc Rapid, lumineaza-ne si spune-ne cine o va plati? Probabil vei ocoli raspunsul cum faci de fiecare data cand vine vorba sa spui ceva concret despre Afc Rapid

 19. Tricoul purtat de Pancone și de toți de la A.RAPID este marca Fourteen echipament sportiv comandat în Elveția și folosit acolo de FC SERVETTE GENEVE 1890 , Les Grenats (vișinii lor)

 20. Primaria S1 nu poate sa fie membru fondator.
  Primaria , doar va sustine financiar activitati sportive, in conformitate cu prevederile legii.
  Primaria nici nu va putea sa plateasca datorii istorice, decat daca va vrea cineva sa incalce legea.
  Primaria nu va putea sa sustina singura o echipa pentru marea performanta: cupe, campionate, competitiii Europene. Aportul acesteia ar putea fi undeva la 20%, iar restul de la finantatori + alte surse legale.

 21. O uniune a Rapizilor, acum, este aproape imposibila.
  Nu se stie, dar poate mai tarziu o iesi ceva.
  AFC nu are ” prea multe datorii „. Se pare ca baza, fara penalitati, ar fi undeva la vreo 50 mii euro. Ce buni ar fi fost banii lui G Copos pentru asta. Poate se mai gandeste, asa ca datorie morala fata de „farmecul vietii”.

 22. cand interesele meschine ale unora fara fata, in speta, acest manoliu oul de cuc pe care l-a lasat copos in ograda rapidului cu scopul ca poate mai ies ceva euroi, nu ai cum sa nu te revolti. acesti intrusi nu fac de cat sa impiedice renasterea cu adevarat a rapidului. la fel si cei numiti T2 care nu au nimic in comun cu spiritul rapidist.

 23. Care este echipa Primăriei? Academia Rapid nu are specificată printre membri fondatori Primăria…

 24. Uniti’va cu echipa primariei,ve’ti avea de castigat. Numai asa puteti avea putere financiara si, mai ales sustinere din partea fanilor. Incercati sa fiti doar o singura echipa Rapid,lasati orgolile prostesti deoparte si uniti’va ,vrem doar o singura echipa Rapid.Intelegem ca voi a’ti promovat din liga 5,dar nu veti avea putere financiara si nici sustinere prea multa din partea fanilor deoarece,echipa primariei,ar parea la prima vedere cea adevarata,din multe puncte de vedere,iar voi aveti prea multe datorii. Asadar uniti’va.

 25. De ce Afc Rapid nu a avut pe tricou emblema aceasta a Rapidului, ci acel „R”?

 26. Bai admin tu ești idiot rău cat va mai cacati pe voi?ați copiat academia la echipamente ce rapiditștii susțin afc din jucători vechi 2 3 exemple

 27. Simplu: unii au drept la marca, altii au drept de autor! Instanta va decide cine are dreptate si cine nu! Am explicat pe site in amanunt. Nu mai reluam subiectul!