Medalii la haltere! Recordurile lui Paul Ioniţă

0
262
Paul Ioniţă
Paul Ioniţă a doborât mai multe recorduri

Sportivii rapidiști au încheiat participarea la Cupa României de haltere pentru seniori. Care a avut loc la Bascov, în județul Argeș. În limitele categoriei de greutate de 90 de kilograme, Adela Pintilescu a cucerit medalia de bronz la total. Aceeași performanță fiind obținută și de Maria Grigoriu, la 63 de kilograme. Noua achiziție a secției de haltere, Andrian Motricală, a cucerit medalia de aur la categoria 105 kilograme.

Paul Ioniţă, formă de zile mari!

Cupa României a fost și etapă de calificare pentru finala Campionatelor Naționale. În plus, la categoria 94 de kilograme, Paul Ioniță a stabilit trei noi recorduri de juniori, cu performanțele de 107 kilograme la smuls, 130 de kilograme la aruncat și totalul de 237 de kilograme.  De menţionat e că Paul Ioniţă este fratele lui Alex Ioniţă II, mijlocaşul Astrei. Felicitări sportivilor pregătiți de Pavel Rugea și Marius Ulăreanu, la CS Rapid București!

Sursa: clubulrapid.ro