INCREDIBIL! Barcelona umilită iar! Dybala, omul meciului

Barcelona
Paulo Dybala a dat două goluri cu Barcelona

FC Barcelona a pierdut în optimile Ligii Campionilor manşa tur cu PSG, scor 0-4. În ciuda acestui fapt, echipa catalană a reuşit o remontada istorică şi s-a calificat după 6-1 pe Camp Nou. Chiar dacă, în minutul 88 conducea doar cu… 3-1! În sferturi, Barcelona a dat peste Juventus Torino. Campioana Italiei pe care formaţia blau-grana a învins-o acum doi ani în finala Ligii a reuşit un meci de zile mari. Juventus s-a impus cu 3-0 datorită dublei lui Dybala şi a golului marcat de Chiellini.

Barcelona – Juventus, meci pentru istorie!

Scorul este mai mic decât cel reuşit de PSG şi Barcelona este o echipă foarte puternică pe propriul teren. Cert este însă că nici PSG nu este Juventus, iar ca o echipă italiană să piardă calificarea după ce se află la adăpostul unui astfel de rezultat ar fi de-a dreptul istoric. Un lucru e însă sigur. În retur vom avea parte de un fotbal total şi, poate, de multe goluri. Fotbalul din Liga Campionilor este inconfundabil!

Doreşti ca AFC Rapid, Academia Rapid și ACS Rapid FNG să devină un tot unitar?