INCREDIBIL! Barcelona umilită iar! Dybala, omul meciului

0
282
Barcelona
Paulo Dybala a dat două goluri cu Barcelona

FC Barcelona a pierdut în optimile Ligii Campionilor manşa tur cu PSG, scor 0-4. În ciuda acestui fapt, echipa catalană a reuşit o remontada istorică şi s-a calificat după 6-1 pe Camp Nou. Chiar dacă, în minutul 88 conducea doar cu… 3-1! În sferturi, Barcelona a dat peste Juventus Torino. Campioana Italiei pe care formaţia blau-grana a învins-o acum doi ani în finala Ligii a reuşit un meci de zile mari. Juventus s-a impus cu 3-0 datorită dublei lui Dybala şi a golului marcat de Chiellini.

Barcelona – Juventus, meci pentru istorie!

Scorul este mai mic decât cel reuşit de PSG şi Barcelona este o echipă foarte puternică pe propriul teren. Cert este însă că nici PSG nu este Juventus, iar ca o echipă italiană să piardă calificarea după ce se află la adăpostul unui astfel de rezultat ar fi de-a dreptul istoric. Un lucru e însă sigur. În retur vom avea parte de un fotbal total şi, poate, de multe goluri. Fotbalul din Liga Campionilor este inconfundabil!