Rapid

FC Asalt – Rapid, 12 martie, 15:30

UPDATE / NU SE VA JUCA PE ELECTROMAGNETICA, CI PE PREFABRICATE. Este vorba despre terenul pe care s-a jucat meciul amical Progresul – Rapid.

––––––––––––––––––––––––

S-au stabilit ora şi data primului meci oficial pe care Rapid îl joacă în 2017. Partida cu FC Asalt a fost programată pentru duminică, 12 martie, de la ora 15:30, pe terenul Electromagnetica, de pe strada Veseliei. Suprafaţa pe care juca Rapid II în trecut. În prima parte a campionatului, cele două echipe s-au întâlnit de două ori. În campionat, Rapidul s-a impus, pe Giuleşti, cu 84, după ce în minutul 5 era 2-0 pentru adversari!

Asalt a eliminat Rapid din Cupă

Înainte, s-a jucat meci şi în Cupa României, ediţia 2017-2018. Tocmai pe terenul Electromagnetica. După 2-2 la capătul a 90 de minute şi 3-3 ca urmare a două reprize de prelungire, Rapidul a fost eliminată la loviturile de departajare, unde a pierdut 3-0. Este totuşi de menţionat că la partida eliminatorie, Mihai Iosif a început partida cu mai multe rezerve, titularii obişnuiţi intrând după pauză.