FABULOS! Rapidiştii Astrei spre titlu!

titlu
titlu

Astra a obţinut, matematic, calificarea în play-off după a şaptea victorie la rând! Giurgiuvenii au jucat într-un meci fabulos la Iaşi, cu CSMS, şi au învins cu 3-2. Scorul a fost deschis de Daniel Niculae, dar moldovenii au întors rezultatul până la pauză. În repriza a doua, Cristi Săpunaru şi Filipe Teixeira au punctat pentru o nouă răsturnare de scor. Iar rezultatul a rămas aşa. În ciuda unui început slab de sezon, Astra a pătruns en-fanfare în play-off. Iar dacă judecăm după forma arătată, echipa lui Marius Şumudică se poate bate la titlu cu Viitorul fără probleme. Dacă o bate şi pe FC Botoşani, campioana va intra în play-off cu 22 de puncte. Astfel încât, în cel mai rău caz ar fi la cinci puncte de echipa din Ovidiu! Pentru a vedea golurile marcate de cei trei foşti rapidişti, CLICK AICI.