Medalii pentru CS Rapid la atletism

cs rapid
CS Rapid a retras doua echipe din prima liga

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Etapa finală a Campionatelor Naționale de atletism în sală, pentru seniori și tineret, a programat la sala din incinta Complexului Sportiv Național ”Lia Manoliu” din București, prima zi de concurs. Reuniunea a început cu superba victorie a Ionelei Luca, la săritura cu prăjina, ea trecând peste ștacheta înălțată la 3,70 metri. La triplusalt, Cristina Toma, cu o performanță de 13,41 metri, a cucerit medalia de bronz pentru CS Rapid București. La sprintul de 60 de metri, Andreea Ogrăzeanu s-a clasat pe poziția a doua, cu timpul de 7,57 secunde. La aceeași probă, Simona Balca a alergat 7,79 secunde și a cucerit medalia de bronz la tineret.

CS Rapid a luat opt medalii în prima zi

Bianca Anton, la 400 metri plat, a oprit cronometrele la 57,81 secunde, obținând astfel medalia de bronz la categoria de vârstă tineret. La săritura în lungime masculin, la seniori am avut două podiumuri. Dan Lăzărică a sărit 2,14 metri și a devenit vicecampion național, în timp ce Mihai Anastasiu, cu 2,10 metri, s-a clasat pe treapta a treia. La tineret, Mihai Bolocan a trecut de ștacheta înălțată la 1,95 metri, adjudecându-și medalia de bronz. După prima zi, CS Rapid a luat 8 medalii. La seniori avem cinci medalii, din care una de aur, două de argint și două de bronz. La tineret s-au obținut, până în acest moment, trei medalii de bronz.

Sursa: clubulrapid.ro