Handbal feminin / HC Plopeni – CS Rapid 14-30

0
28
crapid
rapid

CS Rapid continuă să domine cu autoritate liga a doua de handbal feminin. Şi conduce detaşat clasamentul, fiind foarte aproape, de pe acum, de revenirea în primul eşalon. Rapidistele şi-au arătat valoarea şi la Plopeni. Pe terenul echipei prahovene, CS Rapid s-a impus categoric, cu 30-14. După ce scorul prinsese proporţii încă de la pauză, când CS Rapid conducea deja cu 13-6. După cum se poate vedea însă, în repriza a doua fetele noastre au turat motoarele mai tare, motiv pentru care HC Plopeni nu a avut nicio şansă.

Cine a marcat pentru CS Rapid

Este primul meci jucat de Rapid la handbal feminin în 2017. Formația aliniată de antrenorii Vasile Mărgulescu și Adriana Milea: Ioana Simion, Andreea Arghir, Geta Gureșoaia – Alina Gheorghe 3 goluri, Ana Chirigiu 3 goluri, Mihaela Doica 2 goluri, Georgiana Bazon 3 goluri, Alexandra Trifan un gol, Andreea Ivan 3 goluri, Andreea Trăilă 6 goluri, Roxana Bodîrlău un gol, Laura Leahu 2 goluri, Oana Ionescu, Alina Dobrin, Andreea Cruceanu 5 goluri și Mihaela Popa un golLa meciul de la Plopeni au făcut deplasarea şi aproximativ 50 de suporteri giuleşteni.

Sursa foto: clubulrapid.ro