Rapid Bucuresti

George Ganea joacă excelent în Italia

george ganea

George Ganea (17 ani), mezinul lotului giuleștean din sezonul trecut, încearcă să-și croiască un drum în campionatul italian. La echipa de Serie B, Virtus Entella. Deoarece este foarte tânăr, Ganezul joacă deocamdată la echipa Primavera. Iar sâmbătă, 7 ianuarie, a fost introdus în minutul 68 al partidei de la Florența. Dintre Fiorentina și Entella (2-2), meci în care l-a avut adversar pe Ianis Hagi. Acesta din urmă reușind să și înscrie unul dintre cele două goluri ale echipei sale, conform RAPID TV.

George Ganea, aceeaşi generaţie cu Ioniţă şi Bărbălău

George Ganea a fost aproape de gol, în minutul 80, când a avut o ocazie bună de a marca. Entella ocupă locul secund în grupa C a campionatului Primavera, la două puncte în spatele lui Inter Milano, dar înaintea lui AS Roma, ocupanta locului 3. Ganea junior a fost cel mai tânăr jucător pe care Rapid l-a avut în lot în sezonul 2015-2016. Pentru a vă face o idee mai corectă, el este născut în 1999, acelaşi an cu actualii golgheteri de la AFC Rapid, Narcis Ioniţă şi Cătălin Bărbălău.