Victorie mare pentru Alexa şi Morar

dan alexa dinamo
Dan Alexa împinge Dinamo spre B

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Fostul antrenor al Rapidului, Dan Alexa, a obţinut o nouă victorie cu ASA Târgu Mureş. 2-0 cu FC Botoşani. Mulţumită golurilor marcate de Kuku şi Vlad Morar. Acesta din urmă a fost al doilea golgheter la Rapid în liga a doua, anul trecut, deşi nu a jucat decât în a doua parte a campionatului. Pentru ASA Târgu Mureş au jucat în prima repriză Ianis Zicu şi Marius Constantin. Primul a fost înlocuit la pauză cu Andrei Ciolacu. Cel din urmă a fost, din păcate, eliminat în minutul 77 pentru două galbene. Partea bună este că scorul a rămas 2-0, iar Dan Alexa şi echipa sa obţin a doua victorie la rând. După ce etapa trecută câştigase 2-1 la Chiajna. Inclusiv printr-un gol marcat de Andrei Ciolacu!