Şumudică speră din nou la play-off!

Marius Şumudică performanţa
Marius Şumudică a vorbit în stilul caracteristic şi performanţa

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Astra Giurgiu a obţinut o victorie importantă pe terenul lui FC Voluntari. Echipa antrenată de Marius Şumudică s-a impus cu 2-1 prin golurile marcate după pauză de Budescu şi Teixeira. Ambii introduşi în repriza a doua de tehnicianul rapidist. Pe lângă marcatorul celui de-al doilea gol, la Astra au mai jucat Săpunaru şi Ioniţă, ambii fiind integralişti. Şi la FC Voluntari au evoluat doi foşti rapidişti. Este vorba despre Dragoş Balauru şi Costin Lazăr. Echipa lui Marius Şumudică speră iar la play-off, misiunea de a ajunge acolo nu este însă deloc uşoară. Cu şapte etape înainte de finalul sezonului regulat, Astra are 23 de puncte, cu şase sub CFR Cluj şi Dinamo. Care au însă şi un joc în minus în acest moment.