0
403
ŞUMUDICĂ
Marius Şumudică

Marius Şumudică a rămas la Astra şi pentru partida cu fcsb. Denis Alibec nu a putut juca din motive lesne de înţeles. Aşadar un mare minus pentru Astra. În ciuda acestui fapt, giurgiuvenii au dominat categoric partida. Iar Cristi Săpunaru şi Daniel Niculae, intrat după pauză, au fost printre cei mai buni oameni de pe teren. Doar Florin Niţă, portarul fcsbului a fost mai bun! Până la urmă, Astra a învins cu 1-0 prin golul marcat de Constantin Budescu în minutul 90+3 din pasa lui Daniel Florea. Arbitrul i-a refuzat lui Daniel Niculae o lovitură de la 11 metri la începutul reprizei a doua.

Şumudică a bătut fcsb pe unde a prins-o

Excelent au jucat şi alţi doi foşti rapidişti: Alex Ioniţă II şi Filipe Teixeira. Bravo, Marius Şumudică! Cred că ai bate fcsb şi dacă ai veni cu Astra II! Marius Şumudică a învins fcsb şi în sezonul trecut în trei din patru meciuri. Să vedem dacă acum se mai gândeşte patronul Ion Neculaie să îl demită. Că aşa se vorbea, că după meci îl dă afară… Oare aşa tupeu şi orgoliu să aibă? Vedem… Până atunci savurăm încă o victorie superbă a legiunii vişinii de la Giurgiu.