Morar, Ciolacu şi Alexa, meci incredibil!

morar
Vlad Morar

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

ASA Târgu Mureş, antrenată de Dan Alexa, a condus la pauză cu 2-0 Pandurii Târgu Jiu. Al doilea gol a fost marcat chiar de Vlad Morar, jucătorul Rapidului din sezonul trecut. La gazde titulari au fost Marius Constantin şi Andrei Ciolacu de asemenea. În timp ce la gorjeni din primul minut a jucat Ovidiu Herea. Faptul incredibil este că după pauză oaspeţii au refuzat să mai intre pe teren. Gestul lor are şi o explicaţie, întrucât „gazonul” de la Târgu Mureş arăta exact ca un patinoar neîntreţinut şi fotbaliştii riscau lovituri grave. Motiv pentru care Pandurii a refuzat să mai iasă de la cabine. Cel mai probabil ASA Târgu Mureş va câştiga meciul cu 3-0 la masa verde. Un astfel de moment nu are precedent în fotbalul românesc!