Mihai Iosif, one man show la Chiajna

mihai iosif
Mihai Iosif alături de fiul său, Sabin

Rapid Old Boys a participat la un turneu la Chiajna. Cu un lot compus din foşti jucători emblematici ai Rapidului precum Pancu, Iencsi, Voicu sau Dulca, echipa a terminat pe locul 3 turneul. Acesta a avut două grupe de câte patru echipe. Fiecare a jucat cu fiecare, în meciuri de câte 7 minute repriza. Primele două s-au calificat în semifinale. Interesant este că Rapid Old Boys a reuşit în grupe 0-0 cu steaua, 2-0 cu selecţionata jurnaliştilor şi 1-0 cu FC Argeş. Dintre cele trei goluri, două au fost marcate de antrenorul AFC Rapid, Mihai Iosif. Care a fost şi cel mai în formă jucător de pe teren.

Mihai Iosif a dat două goluri, la fel ca Daniel Pancu

În fazele eliminatorii, din păcate, Rapid Old Boys s-a împiedicat de Progresul, care a învins cu 2-1. Unicul gol al vişiniilor a fost marcat de Daniel Pancu. Acesta a punctat şi în finala mică, pe care Rapid Old Boys a câştigat-o, scor 1-0, împotriva Petrolului. Astfel, la final, echipa vişinie s-a clasat pe locul 3. Iar Mihai Iosif şi Daniel Pancu au fost oamenii responsabili cu golul.

Doreşti ca AFC Rapid, Academia Rapid și ACS Rapid FNG să devină un tot unitar?