Mihai Iosif, one man show la Chiajna

0
30
mihai iosif

Rapid Old Boys a participat la un turneu la Chiajna. Cu un lot compus din foşti jucători emblematici ai Rapidului precum Pancu, Iencsi, Voicu sau Dulca, echipa a terminat pe locul 3 turneul. Acesta a avut două grupe de câte patru echipe. Fiecare a jucat cu fiecare, în meciuri de câte 7 minute repriza. Primele două s-au calificat în semifinale. Interesant este că Rapid Old Boys a reuşit în grupe 0-0 cu steaua, 2-0 cu selecţionata jurnaliştilor şi 1-0 cu FC Argeş. Dintre cele trei goluri, două au fost marcate de antrenorul AFC Rapid, Mihai Iosif. Care a fost şi cel mai în formă jucător de pe teren.

Mihai Iosif a dat două goluri, la fel ca Daniel Pancu

În fazele eliminatorii, din păcate, Rapid Old Boys s-a împiedicat de Progresul, care a învins cu 2-1. Unicul gol al vişiniilor a fost marcat de Daniel Pancu. Acesta a punctat şi în finala mică, pe care Rapid Old Boys a câştigat-o, scor 1-0, împotriva Petrolului. Astfel, la final, echipa vişinie s-a clasat pe locul 3. Iar Mihai Iosif şi Daniel Pancu au fost oamenii responsabili cu golul.