VIDEO / Andone, meci minunat pe Bernabeu

florin andone
Florin Andone a marcat şi cu Real Madrid

Florin Andone nu a mai marcat pentru Deportivo La Coruna. Însă atacantul declarat rapidist a reuşit o prestaţie minunată pe Santiago Bernabeu împotriva lui Real Madrid. La 1-0 pentru gazde, Andone a recuperat o minge de la Casemiro. Drumul spre golul de 1-1 a fost deschis. După doar două minute, românul i-a pasat pentru golul de 2-1 tot lui Joselu care a realizat dubla. Până la urmă Real Madrid a câştigat cu 3-2. Printr-un gol marcat în minutul 90+2 de…. Ramos! Echipa lui Zinedine Zidane stabileşte un nou record şi ajunge la 35 meciuri oficiale la rând fără înfrângere. Cea mi lungă serie din istoria clubului! Mai jos aveţi imagini video din care puteţi vedea prestaţia lui Andone. Care, să menţionăm, a fost schimbat la scorul de 2-1 pentru Depor.

Cauti ceva anume si nu gasesti la noi? Nimic mai simplu: cauta pe Google!