BRAVO! Ce victorie pentru Şumudică!

Şumudică
Marius Şumudică, profil de campion

Astra a făcut un pas uriaş spre calificarea din grupe, după ce a bătut cu 2-1 pe terenul celor de la Austria Viena! Echipa giurgiuveană a fost condusă cu 1-0, după pauză, dar gazdele au rămas în 10. După o bară a lui Budescu, Florea a egalat în minutul 78, iar Budescu a marcat golul decisiv, din 11 metri, nouă minute mai târziu! Echipa condusă de pe bancă de Marius Şumudică şi la nivel administrativ de Dani Coman este pe loc calificant cu un meci înainte de terminarea fazei grupelor, adică locul 2.

Şumudică trebuie să bată Roma!

Astra are 7 puncte, în timp ce liderul AS Roma a făcut 11. Problema este că în ultima etapă Astra trebuie să joace la victorie pe propriul teren cu AS Roma, fiindcă Austria Viena are 5 puncte, iar o victorie pe terenul Viktoriei Plzen o califică în cazul în care Astra nu bate. Fiindcă Austria a bătut echipa lui Şumudică cu 3-2 în tur şi are avantajul golurilor marcate în deplasare. La Viena, Şumudică a început din primul minut cu foştii rapidişti Săpunaru, Oros şi Teixeira.