Astra-Plzen 1-1. În drum spre calificare

0
241
titlu
titlu

Astra nu a reuşit să câştige şi returul cu Viktoria Plzen. Însă echipa lui Marius Şumudică a obţinut un 1-1 care păstrează şansele de calificare din grupe. La giurgiuveni, Cristi Oros, Cristi Săpunaru şi Filipe Teixeira au fost pe teren din primul minut. În timp ce Daniel Niculae şi Alexandru Ioniţă II au intrat în repriza a doua. Mulţumită victoriei categorice a lui AS Roma, 4-1 de la Viena, cu Austria, Astra rămâne pe 3. Dar la numai un punct de locul secund. Pe care se află Austria. Practic, dacă formaţia lui Şumudică bate la Viena în etapa viitoare, calificarea din grupele Ligii Europa este asigurată în proporţie foarte mare. Unicul gol al Astrei cu Plzen a fost marcat de Alexandru Stan.