REPORTAJ / Juniorii 2001, de pe Giuleşti, sprint spre victorie cu 7-0!

ABONEAZA-TE PENTRU O COLECTIE DE CANTECE RAPIDISTE

Pentru tinerii rapidiști de la Grupa 2001, chiar și prezența pentru 15 minute, în pauza meciului, pe gazonul din Giulești înseamnă un motiv de mândrie și de bucurie. Să tragi la poarta dinspre Peluza a II-a sau să faci un dribling în aceeași jumătate cu jucătorii de rezervă de la echipa mare, cu Ganea sau Vasile, este un lucru important pentru un copil, și probabil mulți dintre juniorii Rapidului își proiectează în minte momentul debutului la seniori.
Asta se întâmpla vineri, 1 aprilie. La doar o zi distanţă, experienţa i-a motivat să zburde pe teren! Juniorii antrenați de Mihai Iosif au câștigat sâmbătă partida de pe teren propriu, împotriva celor de la Cadet București, cu scorul de 7-0. Golurile juniorilor născuți în 2001 au fost marcate de S. Iosif, Nițu (3), Ionescu, Lupașcu și Cazan. Miță Iosif a folosit echipa Velica – L. Dumitrescu, Cazan, Predeșel, Baboi – Ionescu, Bordei, Iosif, Lupașcu – A. Dumitrescu, Nițu. Au mai intrat: Oprea, Chitacu, Andreianu, Țoia, Dop, Chiru și Stănescu.Următoarea partidă a Grupei 2001 a Rapidului va fi programată sâmbătă, în deplasare, cu Derby București.