Otelul – Rapid 0-3. Ganea, omul meciului

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Minutul 90+3. Fluier final! Otelul – Rapid s-a terminat.

Minutul 90+2. Nicolae Vasile trage puternic de la 30 de metri, puţin pe lângă.

Minutul 90+1. Cruz reia cu capul alături

Minutul 87. Morar trimite cu capul în transversală!

Minutul 84. Costin driblează frumos în careu doi adversari, dar Rapid nu obţine decât un corner.

Minutul 78. Căpitanul Oţelului, Ciurea, a încercat să fie vedetă şi a bătut 11 metri. El a încercat o scăriţă, a dat-o, dar nu a dat doar peste Drăghia, ci şi peste poartă…

Minutul 77. Nicolae Vasile face henţ. Este 11 metri pentru Oţelul.

Minutul 75. Cruz intră în locul lui Robuste, acesta din urmă acuzând o accidentare.

Minutul 75. Ţîră trage bine, Bordeianu respinge în corner.

Minutul 70. Ţîră îşi face excelent mingea, dar şutează puţin pe lângă poartă din poziţie extrem de favorabilă.

Meciul 67. Vasile trage de la 22 de metri, puţin peste poartă. Încă o ocazie.

Minutul 63. Avrămia ia galben după ce ripostează la provocările adversarilor. Valoare de liga a cincea au băieţii, aşa că încearcă să aplice şi practicile de acolo… Băieţi, veţi juca totuşi mai sus, în liga a treia!

Minutul 61. Prima schimbare la Rapid: Ţîră în locul lui Martin.

Minutul 59 – Morar marchează cu un şut din lovitură liberă de la 25 de metri, direct în vinclu! EUROGOOOOOL!

Minutul 55. Cine îi angajează pe ăştia să comenteze?!?! E jale! La Rapid joacă POTECEA, nu Potecă, băbăieţi…

Minutul 46. A început repriza a doua la Otelul – Rapid.

Minutul 45+2. Pauză la Otelul – Rapid! Rapid n-a forţat deloc, dar are 2-0. La cum arată Oţelul, meciul de marţi cu Bradul Moroeni va fi ca o partidă de Cupe Europene!

Minutul 43. Goooool George Ganea! Mijlocaşul reuşeşte o dublă după ce preia frumos printre doi fundaşi şi şutează în cros.

Minutul 39. Tuşa stadionului din Galaţi e trasă în zig-zag! :))))

Minutul 34. Cei 37 sau 38 de suporteri ai Oţelului, că nu putem să ne dăm seama exact câţi sunt, s-au trezit din letargie! Strigă „Ţiganii! Ţiganii!” Oare cheamă întăriri? E nume de cod? Poate se fac şi ei 50 până la final!

Minutul 28. Puştii Oţelului au valoare fotbalistică 0, dar sar la bătaie. Arbitrul nu face nimic. Păi se poate, mă?

Minutul 25. Raiciu trimite puţin pe lângă o centrare excelentă furnizată de căpitanul Nicolae Vasile

Minutul 23. Morar trage bine, Bordeianu respinge în corner! Ocazie mare, intervenţie excelentă!

Minutul 20. Posesia mingii se apropie de 95 la sută pentru Rapid. Am putea juca fără portar! Este totuşi minutul în care gazdele au legat două pase!

Minutul 14. Suporterii Oţelului sunt sub orice critică. Neavând cântece proprii, fanii retrogradatei în liga a treia nu ştiu decât să înjure. Bravo, bă, arienilor.

Minutul 13. Luque vede galben pentru că n-a aşteptat fluierul arbitrului.

Minutul 11. Gooooool George Ganea! Puştiul de 16 ani reia în poarta goală după o greşeală a defensivei Oţelului.

Minutul 6. Martin este faultat în careu, arbitrul nu dă nimic!!!

Minutul 1. A început meciul. Oţelul are şase înfrângeri la rând, Rapid n-a mai pierdut din octombrie!

Otelul – Rapid vă este oferit, livetext, de 1923.ro, aşa cum v-am obişnuit. Pentru început vă prezentăm echipa de start pe care o va folosi Dan Alexa: Drăghia – Kuşnir, Robuste, Avrămia, Vasile (cpt.) – Costin, Raiciu – Ganea, Luque, Morar – Martin. Din primul unsprezece pe care l-am anunţat lipsesc Botaş şi N’Koyi, în locul lor fiind preferaţi Drăghia şi Costin. Mai mult, în ultimul moment, Dan Alexa a decis să-l titularizeze pe Robuste şi nu pe Cruz.