Rapid

Clinceni – Rapid. Statistica ne obligă!

Având în vedere parcursul nostru din ultimii ani, destinul a făcut să jucăm de cinci ori până acum cu Clinceni. Partida de pe 28 februarie 2016 este a şasea. Ceea ce este îmbucurător e faptul că dintre cele anterioare am câştigat patru, iar una s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. Palmaresul este remarcabil, dar băieţii nu trebuie să se culce pe o ureche. În primul rând pentru că trei dintre victorii au fost obţinute pe Giuleşti, iar în al doilea rând, fiecare dintre ele a fost la un gol diferenţă.

La Clinceni nu ne-am impus decât o dată, în aprilie 2014, cu un gol marcat de Daniel Lung în ultimul minut de joc. După ce am fost conduşi. De altfel şi pe Giuleşti, Clinceniul ne-a condus o dată, dar am reuşit să revenim şi să batem mulţumită golurilor marcate de Pancu şi Martin. În tur, am câştigat de asemenea greu, cu 1-0, pentru că Patrick N’Koyi a dat un gol prin minutul 73. Aşadar, punctele au rămas mai mereu la noi, dar nu au fost obţinute uşor!

Pe 28 februarie 2016 avem nevoie de o nouă victorie, iar pentru asta este nevoie de cât mai mulţi dintre noi ca să-i susţinem pe băieţi. La Clinceni v-am explicat cum se ajunge, v-am arătat şi care sunt preţurile biletelor. Altceva ce ar mai putea fi de interes… Ah, da, vremea! La ora meciului vor fi aproximativ 11°C, cerul înnorat, doar că nu va ploua sigur. Cel puţin aşa spun meteorologii! Nici vântul nu va bate prea tare, aşa că, în principiu va fi o vreme potrivită să încurajăm cu patimă Rapidul, dacă luăm în calcul că încă suntem în februarie.