Fiecare suferă pentru Rapid Bucureşti!

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Am bătut la Bacău, suntem pe primul loc, dar nu putem uita partida apoteotică de acum 10 zile, din Giuleşti. Nu am reuşit decât 1-1 cu Rapid Suceava, într-un meci în care am dominat autoritar, mai ales repriza a doua. Unde mai pui că am ratat şi două lovituri de la 11 metri, una în minutul 90+3. N-ai cum să nu suferi când eşti rapidist, vii pe Giuleşti, şi treci prin aşa ceva! Iar acest lucru nu este valabil doar pentru cei care s-au născut cu culoarea vişinie în sânge sau pentru cei care vin pe stadion de ani buni.

Am văzut cum jucătorii veniţi în vară suferă la fel de mult. Ba poate şi mai mult. Şi nu vorbim despre români, ci despre străini. Mai ales despre Miguel Luque, cel care a ratat acea fatidică lovitură de la 11 metri, dar şi despre căpitanul din acea partidă, Wilfred Moke. Alex Paraschiv a surprins nişte instantanee superbe cu cei doi, răpuşi de durere, la finalul unei partide care ne-a provocat mii de emoţii. Fiecare suferă pentru Rapid Bucureşti în astfel de momente!