Rapid

Final / SC Bacau – Rapid Bucuresti 0-3

Min 90+3 – Fluier final la Bacau, Rapid castiga fara emotii si isi consolideaza pozitia de lider!

T1923

Min 88 – Embalo trage putin pe langa poarta.

Min 86 – Gooooooooooooooooooooooooooooool RAPID! Embalo inscrie pentru 3-0!

Min 84 – Iese Martin, intra Jeslinek.

Min 81 – Romero retine un sut care pe un teren normal  ar fi fost de rasul lumii. Execrabil terenul pe care se joaca acest meci.

Min 80 – Nemtanu trage la poarta – Romero prinde in doi timpi.

Min 78 – Iese Nkoiy si intra Embalo.

Min 76 – Raiciu respinge din fata portii o actiune periculoasa a gazdelor.

Min 69 – Lovitura de colt pentru moldoveni, Dumitriu reia cu pamantul din vole, dar Romero e pe faza si scoate de sub bara.

Min 67 – Schimbare la Rapid! Iese Cioabla, intra George Ganea.

Min 60 – Goooooooooooooooooooooooool RAPID! Iulian Popa face dubla si majoreaza diferenta!

Min 54 – Sut la poarta al bacauanilor care trece departe de poarta lui Romero.

Min 51 – Lovitura libera pentru Rapid din pozitie buna, Trandu executa slab si Ureche retine fara probleme.

Min 46 – Fluier de start al celei de-a doua reprize. Hurdubei i-a o actiune pe cont propriu si o finalizeaza cu un sut care nu-i da emotii lui Romero.

Min 46 – Dupa 1 minut de prelungire, arbitrul pune punct primei reprize. 1-0 pentru Rapid la pauza, gol marcat de Iulian Popa in minutul 13.

T1923

Min 36 – Ocazie mare pentru SC Bacau. Romero respinge in corner.

Min 32 – Nkoiy il lanseaza in adancime pe Martin, acesta centreaza periculos, dar Iulian Popa reia pe langa.

Min 30 – Scorul este in continuare 1-0 pentru Rapid. Giulestenii controleaza jocul.

Min 19 – Iulian Popa lufteaza din pozitie excelenta.

Min 18 – Prima faza mai de Doamne-Ajuta a bacauanilor, dar Sahru trage slab, pe langa.

Min 17 – Martin trage senzational, dar minge trece putin pe langa bara din dreapta portii echipei adversa

Min 13 – Goooooooooooooooooooooool RAPID! Iulian Popa deschide scorul cu un sut excelent in vinclul portii bacauanilor.

Min 12 – Ocazie I-M-E-N-S-A a Rapidului, dar Nkoiy trage lamentabil dintr-o pozitie excelenta, perpediculara pe poarta si portarul gazdelor retine.

Min 9 – Ocazie mare a Rapidului! Centrare excelenta a lui Nicolae Vasile, Martin reia periculos cu capul pe poarta, dar portarul de 17 ani al Bacaului retine.

Min 8 – Sut la poarta al moldovenilor. Romero n-are emotii.

Min 6 – Portarul gazdelor degajeaza gresit pana la Nkoiy, dar rapidistul trage prost si scorul ramane 0-0.

Min 3 – Primul atac al Rapidului, dar centrarea lui Martin trece pe langa.

Min 1 – A inceput meciul. Rapid a avut lovitura de incepere.

Partida este precedata de un moment de reculegere in memoria victimelor tragediei de aseara din club Colectiv, din capital, tragedie in urma careia si-au pierdut viata 27 de oameni.

Echipele de start:

SC Bacău: Ureche – A. Burcă, Lozneanu, Vraciu, Dumitriu, Sahru, Drugă, Adăscăliţei, Pungă, Hurdubei, Mihălăchioa
Rezerve:
Antrenor: Cristi Popovici

Rapid: Romero – Raiciu, Moke, Grassi, N. Vasile – M. Martin, Trandu, Luque, I. Popa – N’koy, Cioablă
Rezerve:
Antrenor: Dan Alexa

Rapid joaca astazi la Bacau, despre care ar fi trebuit sa spunem ca este deosebit de important pentru viitorul echipei. Tragedia petrecuta aseara insa, ne face sa ne gandim mai mult la semantica acestui cuvant. Va vom tine la curent, de fiecare data, cu cele mai importante evenimente ale partidei. Meciul este transmis in direct atat de Digisport 1, cat si de Dolce Sport 2. Hai Rapid!