Rapid – Slobozia 6-0 la juniori republicani

Rapid a reuşit să câştige azi şi în campionatul de juniori republicani. Giuleştenii mici s-au impus împotriva Sloboziei cu 6-0, chiar dacă la pauză conduceau doar cu 1-0. În meciul jucat pe stadionul Energoutilaj, antrenorul Dobre a folosit următorul prim unsprezece: Neghină – Pleaşa, R. Petre (cpt.), Constantin, Geambaşu – G. Marinescu, Rontea, A. Stancu, M. Popa – Paraschiv, Teodor.

În minutul 25 la Rapid a intrat Novak în locul lui Teodor, acesta dintâi marcând trei goluri, două dintre ele fiind „lucrate” de Rontea. Alte două reuşite i-au aparţinut altei rezerve, lui Orlando Tonea, la una dintre ele fiind servit excelent de căpitanul echipei, Răzvan Petre. Una dintre reuşite i-a aparţinut lui Andrei Constantin, care a marcat superb dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri.