Rapid

LiveText RAPID BUCURESTI – Gaz Metan Medias

Rapid termina la egalitate partida disputata contra celor de la Gaz Metan Medias. Avem 4 puncte in clasament si urmeaza o deplasare foarte grea la Petrolul. Hai Rapid.

Min 94. 1-1. A egalat Gaz Metan. Pierdem 2 puncte mari in ultimul minut.

Min. 93. Tinem mingea in terenul advers.

Min 91. Arbitrul a dictat 5 minute de prelungiri.

Min 90. Am intrat in prelungiri.

Min 89. Ratare MONUMENTALA a lui Iulian Rosu.

Min 84. Schimbare la Rapid. Intra Rosu, iese Emil Dica.

Min 82. Lovitura libera executata de Rapid face ca scorul sa ramana in continuare 1-0

Min 81. Lovitura libera periculoasa pentru Rapid si cartonas galben pentru un mediesean.

Min 80. Schimbare la Rapid: iese Cojocnean si intra Martin.

Min 78. Vom intra in curand in ultimele 10 minute ale meciului.

Min 75. Am intrat in ultimul sfert de ora al partidei. Conducem cu 1-0 prin golul marcat de Daniel Pancu in minutul 42.

Min 73. Pancu trimite peste poarta ardelenilor.

Min 72. Lovitura libera extrem de periculoasa pentru Rapid.

Min 70. Schimbare la Rapid: iese Andrei Ciolacu si intra Vali Negru.

Min 68. Ciolacu strange din dinti si revine pe teren.

Min 67. Ciolacu primeste ingrijiri medicale. Sa speram ca nu e nimic grav.

Min 65. Prima schimbare la medieseni, nu intereseaza pe nimeni nici cine-a iesit, nici cine-a intrat.

Min 64. Tanc primeste un cartonaj galben putin nemeritat.

Min 61. Lovitura de colt pentru Gaz Metan care ne conduce cu 5-4 si la acest capitol neproductiv al meciului. Ramasa fara rezultat, bineinteles.

Min 60. Corner pentru Rapid. Am intrat in ultima jumatate de ora a partidei si conducem cu scorul de 1-0.

Min 56. Gaz Metan Medias ne surclaseaza fara dar si poate la ocazii ratate. Ei cu ocaziile, noi cu golurile.

Min 53. Alexandru Coman a suferit o accidentare la mijlocul terenului. Nu este nimic grav si revine pe terenul de joc

Min 47. Rapid incepe in forta partea secunda a jocului. Lovitura de colt executata de Pancu pentru Coman insa acesta n-a fost ajutat de statura sa preia balonul.

Min 46. A inceput repriza a 2-a

Pauza pe Giulesti. Rapid conduce cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Daniel Pancu.

Min 45. Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

Min 44. Daniel Pancu primeste primul cartonas galben al partidei

Min 42. Goooooooooooooooooooooooooooooooooooool Pancu deschide scorul din centrarea perfecta a lui Andrei Ciolacu

Min 39. Pasa incredibila a lui Pancu insa Ciolacu preia gresit si rateaza o oportunitate excelenta de a deschide scorul.

Min 36. Nu s-a mai consemnat nicio faza demna de mentionat vreodata.

Min 30. Dupa prima jumatate de ora scorul este alb.

Min 28. Scapam din nou fara gol la o actiune a ardelenilor

Min 22. Meciul este foarte echilibrat

Min 19. Ocazie imensa pentru Rapid irosita de Andrei Ciolacu.

Min 16. Primul corner pentru Rapid

Min 12. Mircea Bornescu intervine decisiv in fata unui jucator al Gazului.  Scorul ramane 0-0.

Min 7. A doua mare ocazie ratata de medieseni

Min 6. Pancu executa slab, lovitura libera ramane fara rezultat.

Min 5. Lovitura libera pentru Rapid

Min 3. Mediesenii rateaza prima mare ocazie a meciului.

Min 2. Gaz Metan are primul corner al partidei.

21:00 Gaz Metan are lovitura de incepere

20: 57 Echipele intra pe teren in acordurile celui mai frumos imn din lume. Imnul Rapidului!