Mai dă Ciolacu şi mâine un hat-trick? Eu zic că da! Voi ce părere aveţi?

* prin completarea adresei de email esti de acord sa-ti trimitem periodic informari cu privire la ofertele noastre si la articolele publicate pe site-ul 1923.ro

Rapid s-a trezit brusc în afara Ligii 1, aşa că băieţii lui Marian Rada joacă amicale împotriva unor echipe de prin Ilfov pentru a se menţine în formă. Primul a fost câştigat cu 1-0 împotriva lui CS Tunari, printr-un gol reuşit de Ioniţă ăl mic, care ne-a încântat în ultimul timp cu evoluţiile sale. Cel puţin la fel de mult ne-a încântat însă şi Andrei Ciolacu, atacant care şi-a demonstrat încă o dată clasa la partida de verificare împotriva lui Juventus Bucureşti. Judecând după scorul de 4-0, s-ar putea spune că Rapid a turat motoarele împotriva concitadinilor localizaţi în Colentina. Adevărul este însă că diferenţa a făcut-o Ciolacu, cel care a intrat pe teren în minutul 46.

557245-alx5127În momentul schimbării, tabela arăta 0-0, dar vârful de 21 de ani a marcat de trei ori în 20 de minute. Scurt şi la obiect, ca un atacant veritabil! Primul, în minutul 47, cu un şut din unghi, la colţul lung, în plasa laterală. Al doilea a venit cu o scăriţă din careu, în minutul 55, în timp ce după alte 12 minute, Andrei a stat la pândă în careu, iar o minge respinsă greşit de apărarea adversă a fost băgată de el în poartă. Ştiu, meciul a trecut şi nu mai e o noutate ceea ce scriu eu aici, însă idea esenţială este aceea că sper din suflet ca el să marcheze şi mâine un hat-trick, chiar dacă numele purtat de adversar este CS Ştefăneşti. Nu contează, Ciolacu şi-a demonstrat valoarea şi în Liga I. De-ar juca mai des atacant, ce bine ne-ar fi!!!